חגורת בטן
 17/02/2015 
חגורת בטן
חגורת בטן (לעיתים נקראת גם חגורת מחטבת) היא אביזר אורטופדי שתפקידו לתמוך בחגורת השרירים המייצבים את ליבת הגוף: הישר והרחב בטני, אלכסוני הבטן והגב התחתון.

חגורת בטן (לעיתים נקראת גם חגורת מחטבת) היא אביזר אורטופדי שתפקידו לתמוך בחגורת השרירים המייצבים את ליבת הגוף: הישר והרחב בטני, אלכסוני הבטן והגב התחתון. נהוג ללבוש את החגורה מתחת לבגדים מבלי שיבחינו בהן כדי לשווע מראה של בטן שטוחה יותר עם היקף מותניים צר יותר, כך שנוכל להיראות חטובים יותר. חגורות אלו עשויות מחומרים אלסטיים איכותיים אשר אינם מסרבלים את התפקוד היומיומי, ובניגוד לדעה הרווחת גם גברים משתמשים בחגורות אלה, זאת כי להן יתרונות רבים:

 

  • שמירה על חום גוף.
  • חיזוק היציבה.
  • תמיכה רבה לאזור הבטן והגב התחתון.
  • מנגנון קל ללבישה (לרוב יהא רוכסן או סקוץ').
  • דיסקרטיות.
  • מתאימה לשני המינים, ובפרט לנשים לאחר הריון.
  • מגוון גדלים לכל היקף מותניים.
  • מראה חטוב יותר.

 

חגורת בטן תעזור לאנשים שהופעתם החיצונית חשובה להם מאוד, אנשים שלא תמיד מצליחים להיפטר מהכמה קילוגרמים האחרונים המטרידים את מנוחתם. הבד ממנו מיוצר החומר נמתח ואינו ללחוץ על הבטן והגב. בחגורות מסוימות יש חורים ממש כמו בחגורת מכנס, כך שניתן לעקוב אחר צמצום ההיקפים בתקופה מסוימת. אוכלוסייה נוספת המשתמשת בחגורות היא אנשים הסובלים מקור בצורה קיצונית, אפילו בזמן פעילות גופנית כדי לשמור על חום גוף.

 

חגורת הריון

לאחר הלידה נשים רבות סובלות מסימני מתיחה, בטן רפויה ועור מדולדל. ישנן נשים אשר אינן מרגישות בנוח עם המשקל העודף שלא תמיד יורד אחרי הלידה, ולכן מחליטות ללבוש לאחר הלידה חגורת הריון כדי לסייע בחיזוק הביטחון העצמי. קיימים מותגים של חגורות הריון משופרות המתיימרים לצמצם סימני מתיחה ונפיחות אצל אותן אמהות טריות, זאת בנוסף לסיבה המרכזית בגללה לובשים את החגורה והיא תמיכה לאזורים החלשים והרפויים. החומר האלסטי מתאים את עצמו לגוף ונחשב לנוח.

 

אחת התופעות המתרחשות במהלך תקופת ההיריון היא מתיחה של שרירי הבטן הגורם להיחלשותם. תופעה זו מתרחשת יחד עם פשיטת גו מוגברת (Hyper Extension), מצב בו הקשת הטבעית של הגב הולכת וגדלה עקב המשקל הרב שמתווסף באזור הבטן שמושך את הגוף קדימה, מה שמצריך משרירי הגב להיאבק בכדי לשמור על יציבות הגוף.

 

מומחים רבים ממליצים להשתמש בחגורת בטן וחגורת הריון במקרים בהם קיימים כאבי גב קיצוניים אצל גברים ונשים יחדיו, אך יש להדגיש שאין זה מומלץ להשתמש בחגורה הדוקה מדי שתיצור תחושת עומס ומחנק עקב עליית הלחץ התוך בטני, לכן היעזרו באיש מקצוע אם אינכם בטוחים אך בחרתם לנסות שימוש בחגורה זו. אל תתפשרו ובחרו חגורה איכותית גם אם המחיר קצת גבוה, כי על בריאות הגוף ובמיוחד על אזור הגב לא כדאי להתפשר על אביזר פחות נוח. אל תשתמשו בחגורה של אדם זר עקב אפשרות של אי התאמת המידה או אפשרות שהחגורה פשוט לא תהיה סטרילית כי הייתה על גופו של אדם זר. יש לציין שחגורת בטן אינה מהווה תחליף מוחלט לחיזוק שרירי הבטן והגב התחתון, אלא מומלצת כאביזר תמיכה.

 
 
 תפריט קטגוריות תפריט קטגוריות
אביזרים לכף הרגלאביזרים לכף הרגל
קרם לכף הרגלקרם לכף הרגל
גבס קל ויריעות סיליקוןגבס קל ויריעות סיליקון
מוצרי אנגורהמוצרי אנגורה
נעליים אורטופדיותנעליים אורטופדיות
גרביים אלסטיותגרביים אלסטיות
תומכים ליד ולמרפקתומכים ליד ולמרפק
משענות וכריות אורתופדיותמשענות וכריות אורתופדיות
בולמי זעזועים/רפידותבולמי זעזועים/רפידות
חגורות שברחגורות שבר
עזרי הליכה/מקלותעזרי הליכה/מקלות
מגני ברכיים/רצועות לברךמגני ברכיים/רצועות לברך
מגני קרסולייםמגני קרסוליים
חגורות גב וחגורות הריוןחגורות גב וחגורות הריון
מדרסיםמדרסים
קרם הידרה לכף הרגל 100מ"ל   קרם הידרה לכ...
₪70.00
רצועה למרפק Epipoint   רצועה למרפק ...
₪150.00
spacer
חגורת בטן
אביזרים אורטופדיים   |   יצירת קשר   |  מאמרים   |   אודות   |  סל קניות   |   תקנון אתר

 ^ חזרה  למעלה


חנות וירטואלית  Shopsystem