כאבי פרקים בגיל השלישי
 07/03/2016 
כאבי פרקים בגיל השלישי
גם אם היינו בריאים ופעילים במשך עשרות השנים האחרונות, כאשר אנחנו מגיעים לגיל מסוים, נראה כי הגוף שלנו עייף ולאט לאט, המכונה מתחילה "לחרוק". אנחנו כבר איננו גמישים כשהיינו, המפרקים שלנו הופכים לנוקשים מעט יותר, וגם כאשר אנחנו בריאים לגמרי, אנחנו עלולים לחוש כאבים בלתי צפויים בהם.
כאבי הפרקים שמקורם במחלות שונות מטופלים על ידי רופאים בתרופות המתאימות, אולם, גם הסובלים מכאבי פרקים שאינם תוצאה של מחלה, יוכלו לאמץ מספר טיפים שיקלו על מצבם:
  • הקפדה על המשקל - ככל שאנחנו מתבגרים, למפרקים שלנו קשה יותר לשאת משאות, גם אם אותו "משא" הוא רק משקל הגוף העצמי שלנו. שמירה על משקל מאוזן לאורך זמן, ללא עליות פתאומיות וגדולות במשקל (אשר אצל בני שני המינים עלולות להיות תופעות לוואי, המתרחשות בגלל שינויים הורמונאליים החלים בגיל זה) יכולות לסייע למפרקים ולדחות את הופעתם של כאבים בהם.
  • תזונה מאוזנת - זוכרים את גיל ההתבגרות (שלכם או של ילדיכם), בו פתאום גיליתם חוסרים בויטמינים מסוימים ללא סיבה מוגדרת שניתן להצביע עליה? ובכן, הגיל השלישי יוצר את אותן תופעות בדיוק. לכן, אימוץ תזונה נכונה מומלץ לא רק כאמצעי שמירה על המשקל, אלא גם כדרך לספק לגוף את כל הויטמינים והמינראליים שהוא זקוק להם בגיל זה.
  • פעילות גופנית - לא, אתם לא אמורים להתחיל לרוץ מרתון בגיל השלישי אם לא עשיתם זאת עד כה, אבל פעילות גופנית סדירה ומתונה (כהליכה או שימוש במכשירים השונים המוצבים בגני השעשועים) יכולה לסייע לכם לשמור על המפרקים שלכם גמישים ובריאים לאורך זמן.
  • תוספי תזונה - חלק מתוספי התזונה מטרתם להשלים חוסרים שונים בויטמינים ובמינרלים (למשל, ויטמין C או B) אחרים, כמשפחת המוצרים של מגה גלופלקס, מתוחכמים יותר ומטרתם לא רק למנוע חוסרים, אלא גם לטפל במקרים בהם הכאב כבר הגיע למפרקים שלכם.
  • חשיבה חיובית - הקשר בין גוף ונפש כבר ידוע והוכח על ידי אינספור מחקרים, וכיום, ברור לנו, כי מצבים מסוימים עלולים להוות מעגלים סגורים של תופעות פיזיות ומצבים נפשיים (למשל, חישבו על התופעות הגופניות שאתם חווים במצבי לחץ או במצבי דיכאון שונות). לכן, השתדלו לחייך הרבה, לעסוק בפעילויות ממריצות שאתם נהנים מהן.
  • הגשימו חלומות והרחיבו אופקים - כעת, כשהילדים בגרו ועזבו את הקן המשפחתי, תוכלו להפוך את החדר שלהם לסטודיו שתמיד חלמתם עליו, לפתח תחביב חדש, לעשות את כל מה שרציתם ועד עכשיו לא היה לכם את הזמן או הראש הפנויים לכך. נכון, על פניו, לכאורה נראה כי אין לתחביב חדש קשר ישיר למצב הפרקים שלכם, אבל יש לו השפעה מופלאה על מצב הרוח שלכם, שלו, כאמור, יש קשר ישיר למצבכם הפיזי.
לסיכום
אם הגעתם לגיל הזהב אין זאת אומרת שאתם, אוטומטית, צריכים לחוש "קשישים" או "דוויים". הגיל הזה מזמן לנו כל כך הרבה חוויות חדשות, שמשתלם לנו להגיע אליהן בריאים וכשירים ככל האפשר.
 
 
 תפריט קטגוריות תפריט קטגוריות
אביזרים לכף הרגלאביזרים לכף הרגל
קרם לכף הרגלקרם לכף הרגל
גבס קל ויריעות סיליקוןגבס קל ויריעות סיליקון
מוצרי אנגורהמוצרי אנגורה
נעליים אורטופדיותנעליים אורטופדיות
גרביים אלסטיותגרביים אלסטיות
תומכים ליד ולמרפקתומכים ליד ולמרפק
משענות וכריות אורתופדיותמשענות וכריות אורתופדיות
בולמי זעזועים/רפידותבולמי זעזועים/רפידות
חגורות שברחגורות שבר
עזרי הליכה/מקלותעזרי הליכה/מקלות
מגני ברכיים/רצועות לברךמגני ברכיים/רצועות לברך
מגני קרסולייםמגני קרסוליים
חגורות גב וחגורות הריוןחגורות גב וחגורות הריון
מדרסיםמדרסים
קרם הידרה לכף הרגל 100מ"ל   קרם הידרה לכ...
₪70.00
רצועה למרפק Epipoint   רצועה למרפק ...
₪150.00
spacer
כאבי פרקים בגיל השלישי
אביזרים אורטופדיים   |   יצירת קשר   |  מאמרים   |   אודות   |  סל קניות   |   תקנון אתר

 ^ חזרה  למעלה


חנות וירטואלית  Shopsystem